Szkolenie do egzaminu zawodowego radcowskiego i adwokackiego 2024 – webinary (2. edycja)
Nasz kurs to 21 godzin zegarowych zajęć dydaktycznych, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do napisania pism, które mogą pojawić się na egzaminie zawodowym – adwokackim i radcowskim: apelacji cywilnej, apelacji karnej, umowy, pozwu, skargi do WSA, skargi kasacyjnej do NSA oraz opinii z etyki zawodowej. Podczas lekcji warsztatowych będziemy wspólnie rozwiązywać kazusy egzaminacyjne.
Ponadto będziecie mieć do napisania pięć prac domowych, które będą zbliżone formą i poziomem trudności do poleceń na egzaminie zawodowym. Zadania domowe będą obejmowały samodzielne napisanie apelacji cywilnej, apelacji karnej, umowy gospodarczej, pozwu oraz skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Każda praca zostanie sprawdzona i indywidualnie oceniona. Do każdego z Was zostanie wysłana informacja zwrotna.
Ponadto osoby chętne będą mogły wziąć udział w konsultacjach, podczas których prelegenci będą odpowiadać na pytania i wątpliwości.
Nasi wykładowcy to profesjonaliści
Nasi prelegenci mają znaczące doświadczenie zawodowe i dydaktyczne – wyróżniają ich prostota przekazu oraz praktyczne podejście.
Wojciech Bednarczyk – radca prawny, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską w OIRP Warszawa i w 2017 r. zdał egzamin radcowski. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, dziale podatkowym fuzji i przejęć KPMG oraz w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Pragi Północ w Warszawie. Od 2016 r. prowadzi własną praktykę.
Damian Pietrzyk – adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez University of Florida Levin College of Law oraz Uniwersytet Warszawski. W swojej praktyce łączy doświadczenie oraz wiedzę prawną, podatkową i finansową, oferując dzięki temu pomoc prawną w sprawach wymagających wszechstronnego i kompleksowego spojrzenia. Specjalizuje się w ochronie praw i wolności zagrożonych działaniami organów podatkowych i organów ścigania.
Rafał Wasilewski – radca prawny, wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie. Po ukończeniu z wyróżnieniem magisterskich studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, kontynuował rozwój w ramach studiów doktoranckich. W 2019 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i w Niemczech, w szczególności w kancelariach prawnych oraz instytucjach publicznych (np. sądach oraz Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie).
Harmonogram
6 kwietnia
9:00-16:30 · Apelacja karna (Damian Pietrzyk); pozew – teoria (Rafał Wasilewski)
7 kwietnia
9:00-16:30 · Pozew – warsztat (Rafał Wasilewski); apelacja cywilna (Rafał Wasilewski)
8 kwietnia
18:00-21:15 · Umowy gospodarcze (Wojciech Bednarczyk)
9 kwietnia
18:00-21:15 · Skarga do WSA (Wojciech Bednarczyk)
10 kwietnia
18:00-21:15 · Skarga do NSA (Wojciech Bednarczyk); opinia z etyki zawodowej (Wojciech Bednarczyk)
15-16 kwietnia
Konsultacje
Informacje praktyczne
Cena szkolenia to 1499 zł brutto. Rejestracji i płatności należy dokonać za pośrednictwem platformy szkolenia.iusvitae.pl. Szkolenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting.
Istnieje możliwość płatności ratalnej.
Masz pytania?
- e-mail: kontakt.szkolenia@iusvitae.pl
- telefon: 730-303-947
Szkolenie Includes
- 1 Zagadnienie