Szkolenie do egzaminu zawodowego radcowskiego i adwokackiego 2024 – webinary (2. edycja)

Szkolenie do egzaminu zawodowego radcowskiego i adwokackiego 2024 – webinary (2. edycja)

Nasz kurs to 21 godzin zegarowych zajęć dydaktycznych, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do napisania pism, które mogą pojawić się na egzaminie zawodowym – adwokackim i radcowskim: apelacji cywilnej, apelacji karnej, umowy, pozwu, skargi do WSA, skargi kasacyjnej do NSA oraz opinii z etyki zawodowej. Podczas lekcji warsztatowych będziemy wspólnie rozwiązywać kazusy egzaminacyjne.

Ponadto będziecie mieć do napisania pięć prac domowych, które będą zbliżone formą i poziomem trudności do poleceń na egzaminie zawodowym. Zadania domowe będą obejmowały samodzielne napisanie apelacji cywilnej, apelacji karnej, umowy gospodarczej, pozwu oraz skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Każda praca zostanie sprawdzona i indywidualnie oceniona. Do każdego z Was zostanie wysłana informacja zwrotna.

Ponadto osoby chętne będą mogły wziąć udział w konsultacjach, podczas których prelegenci będą odpowiadać na pytania i wątpliwości.

Nasi wykładowcy to profesjonaliści

Nasi prelegenci mają znaczące doświadczenie zawodowe i dydaktyczne – wyróżniają ich prostota przekazu oraz praktyczne podejście.

Wojciech Bednarczyk – radca prawny, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską w OIRP Warszawa i w 2017 r. zdał egzamin radcowski. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, dziale podatkowym fuzji i przejęć KPMG oraz w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Pragi Północ w Warszawie. Od 2016 r. prowadzi własną praktykę.

Damian Pietrzyk – adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez University of Florida Levin College of Law oraz Uniwersytet Warszawski. W swojej praktyce łączy doświadczenie oraz wiedzę prawną, podatkową i finansową, oferując dzięki temu pomoc prawną w sprawach wymagających wszechstronnego i kompleksowego spojrzenia. Specjalizuje się w ochronie praw i wolności zagrożonych działaniami organów podatkowych i organów ścigania.

Rafał Wasilewski – radca prawny, wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie. Po ukończeniu z wyróżnieniem magisterskich studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, kontynuował rozwój w ramach studiów doktoranckich. W 2019 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i w Niemczech, w szczególności w kancelariach prawnych oraz instytucjach publicznych (np. sądach oraz Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie).

Harmonogram

6 kwietnia

9:00-16:30 · Apelacja karna (Damian Pietrzyk); pozew – teoria (Rafał Wasilewski)

7 kwietnia

9:00-16:30 · Pozew – warsztat (Rafał Wasilewski); apelacja cywilna (Rafał Wasilewski)

8 kwietnia

18:00-21:15 · Umowy gospodarcze (Wojciech Bednarczyk)

9 kwietnia

18:00-21:15 · Skarga do WSA (Wojciech Bednarczyk)

10 kwietnia

18:00-21:15 · Skarga do NSA (Wojciech Bednarczyk); opinia z etyki zawodowej (Wojciech Bednarczyk)

15-16 kwietnia

Konsultacje

Informacje praktyczne

Cena szkolenia to 1499 zł brutto. Rejestracji i płatności należy dokonać za pośrednictwem platformy szkolenia.iusvitae.pl. Szkolenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting.

Istnieje możliwość płatności ratalnej.

Masz pytania?

Nie jesteś zapisany na to szkolenie
Nie dokonałeś zakupu tego szkolenia

Szkolenie Includes

  • 1 Zagadnienie

Art. 4[1] kpc

Z uprawnienia przewidzianego w przepisach postępowania stronom i uczestnikom postępowania nie wolno czynić użytku niezgodnego z celem, dla którego je ustanowiono (nadużycie prawa procesowego).