Szkolenie do II etapu konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską 2024 (webinary)
Od siedmiu lat tworzymy dla Was publikacje i materiały na egzaminy wstępne na aplikacje. Chcemy przekazać Wam nasze doświadczenia podczas pięciodniowego szkolenia (obejmującego m.in. egzamin próbny), które ma na celu prezentację metodyki i naukę rozwiązywania kazusów egzaminacyjnych. Przekażemy Wam potrzebne na egzaminie wiedzę i umiejętności.
Dlaczego właśnie nasze szkolenia?
Praktyczne podejście
Podczas szkolenia wskażemy Wam najskuteczniejsze metody rozwiązywania kazusów oraz omówimy ich konstrukcję (na przykładzie egzaminów z lat ubiegłych). Zaprezentujemy wiele wskazówek i porad egzaminacyjnych.
Nagranie wideo
Nagranie szkolenia będzie dostępne aż do dnia egzaminu – każdy uczestnik otrzyma indywidualny link.
Małe grupy
Kameralna atmosfera sprzyja przyswajaniu wiedzy i pozwala na zadawanie pytań prowadzącym.
Skondensowana forma
Szkolenie stanowi użyteczną powtórkę i utrwalenie wiedzy przed egzaminem, bez zbędnego „lania wody”.
Sprawdź się
Integralnym elementem szkolenia jest egzamin próbny.
Indywidualna ocena
Każdy uczestnik, który w terminie prześle swoje rozwiązanie próbnego zadania egzaminacyjnego, otrzyma informację zwrotną. Dodatkowo omówione zostaną najczęstsze błędy i sposoby ich unikania.
Nasi wykładowcy to profesjonaliści
Nasi prelegenci mają znaczące doświadczenie zawodowe i dydaktyczne – wyróżniają ich prostota przekazu oraz praktyczne podejście.
Wojciech Bednarczyk – od 7 lat tworzy publikacje i materiały przygotowujące do egzaminów wstępnych na aplikacje. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Radca prawny; prowadzi indywidualną praktykę od 2016 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, dziale podatkowym fuzji i przejęć KPMG oraz w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Pragi Północ. Regularnie prowadzi szkolenia i konferencje organizowane przez wydawnictwo Ius Vitae – w tym szkolenia do egzaminów wstępnych na aplikacje radcowską i adwokacką oraz sędziowską i prokuratorską.
Damian Pietrzyk – adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez University of Florida Levin College of Law oraz Uniwersytet Warszawski. W swojej praktyce łączy doświadczenie oraz wiedzę prawną, podatkową i finansową, oferując dzięki temu pomoc prawną w sprawach wymagających wszechstronnego i kompleksowego spojrzenia. Specjalizuje się w ochronie praw i wolności zagrożonych działaniami organów podatkowych i organów ścigania.
Harmonogram
12 listopada
(9:00-16:30)
Metodyka rozwiązywania kazusów z prawa karnego (Damian Pietrzyk).
13 listopada
(9:00-16:30)
Metodyka rozwiązywania kazusów z prawa prywatnego (Wojciech Bednarczyk).
14 listopada
(9:00-16:30)
Metodyka rozwiązywania kazusów z prawa publicznego (Wojciech Bednarczyk).
15 listopada
(9:00-12:00)
Egzamin próbny.
18 listopada
(10:00-13:30)
Omówienie egzaminów próbnych, najczęstszych błędów; wskazówki i porady egzaminacyjne (Wojciech Bednarczyk, Damian Pietrzyk).
12, 13 i 14 listopada podczas zajęć przewidziano przerwy – w każdym z tych dni zajęcia będą się odbywały w 4 blokach po 1,5 godziny.
Informacje praktyczne
Cena szkolenia to 1599 zł brutto. Rejestracji i płatności należy dokonać za pośrednictwem platformy szkolenia.iusvitae.pl. Szkolenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Od 12 do 15 listopada zajęcia będą trwały 6 godzin (4 × 1,5), a 15 i 18 listopada – po 3 godziny (w dniu 15 listopada – 3 godziny lub do zakończenia egzaminu próbnego). Łącznie kurs obejmuje 27 godzin zegarowych.
Istnieje możliwość płatności ratalnej.
W razie niezdania części I egzaminu, istnieje możliwość rezygnacji ze szkolenia ze zwrotem wpłaconych środków.
W czym jeszcze możemy pomóc?
Akty prawne
Akty prawne z zaznaczonymi fragmentami będącymi podstawą pytań egzaminacyjnych i z podkreśleniami odpowiedzi.
Testy
Zbiór testów na egzamin wstępny ze wszystkich aktów objętych zakresem tegorocznego egzaminu. Zawiera również opracowanie kazusów!
Skrypt
Opracowanie wszystkich aktów prawnych z tegorocznego wykazu, przygotowane na podstawie szczegółowej analizy danych z ostatnich 15 lat.
Planer
Planer nauki do egzaminu wstępnego na aplikacje sędziowską i prokuratorską. Dwa tryby nauki, porady, motywacja, statystyki.
Masz pytania?
- e-mail: kontakt.szkolenia@iusvitae.pl
- telefon: 730-303-947
Szkolenie - Treść
Szkolenie Includes
- 2 Zagadnienia